BLOG
SEO Uyumlu Olmanın Avantajları

SEO Uyumlu Olmanın Avantajları

SEO uyumlu olmak bazı önemli avantajlardan yararlanmanıza izin verir. Bunların arasında artan erişilebilirlik, daha iyi alaka ve daha fazla görünürlük var.

Erişilebilirlik açısından, uyumluluk, arama motorlarının sitenize hangi özel parametrelerin uygulanacağını belirleyebilmesini sağlar. Örneğin, bazı araştırmacılar video sonuçları ararken diğerleri uzun formlu içerik ister. SEO uyumlu olmanız, sayfalarınızın daha doğru bir şekilde dizine eklenmesini sağlar ve böylece kullanım kolaylığı sağlanır.

Google'ın ve diğer arama motorlarının ana hedeflerinden biri, alakalı içeriği bulmak, almak ve görüntülemektir. SEO'nuz ne kadar doğruysa, arama motorları görüntüleyenlere alakalı içeriği gösterebilme ihtimalini de o kadar yüksek olur.

Görünürlük zekidir. Sitenizin içeriğinin herhangi bir şekilde kullanılmasını istiyorsanız, görünür olması gerekir. SEO uyumlu siteler, daha iyi (daha fazla) trafik anlamına gelen sıralı ve dizine eklenebilir.

Kaçınılması Gereken SEO Hataları

 Aşağıdaki ihlali ne pahasına olursa olsun kaçının:

Sahte Sayfalar: Google'ı tek bir şirket web sitesine işaret eden birden çok sayfa oluşturarak kandırmaya çalışmayın. Arama motorları şeffaflık ister ve bu bir web sayfasının olmasıyla başlar.

Spam: Herkes Google dahil olmak üzere spam göndericilerinden nefret eder . Web sitenize gelen veya web sitenize yönlendiren şüpheli bağlantılar varsa, Google'ın algoritması bazı kırmızı bayrakları artıracak ve spam ekibi buna bakacaktır. İlgili sitelerle bağlantılı olduğunuzdan emin olun ve şüpheli sitelerden kaçının.

Yararsız İçerik: Gerçek insanlar onlardan daha fazla nefret ederken, arama motorları saçma sayfalardan hoşlanmıyorlar. Kapıyı açan sayfalar (arama sonuçlarını etkilemek amacıyla var olan sayfalar) sizi arama motorlarının kötü niyetinde bulacağınızdan emindir.

İntihal: Taklit sayfaları olarak da bilinir, intihal arama motorları tarafından hafifçe alınmaz. Yeni, özgün içerik oluşturmak için zamanınız ya da kaynağınız yoksa, bunu yapmak için birini kiralayın . Birini işe almaya gücü yetmezse, doğru işte olup olmadığınızı iki kez düşünün gerekebilir. Hiçbir şekilde, başkalarının eserlerini söküp kendi başınıza çevirmek uygun değildir. Arama motorlarının, içeriğin nereden kaynaklandığını ve kimin bir taklidi olduğunu bulma yöntemleri vardır.

Paylaş

SEO ayarlar? web site icin onemli..

BENZER YAZILAR